X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
وبلاگ تخصصی مهندسی تکنولوژی برق قدرت *

مهندس محسن رضایی

شناسایی قطعات الکترونیکی


شناسایی قطعات الکترونیکی


این مقاله توسط براندون Uhlig به عنوان بخشی از "قطعات هابی برای مقاله با عنوان" برنامه ارسال شده. براندون دریافت مدرن دستگاه شرکت برهنه استخوان Arduino کیت برای این مقاله فوق العاده است. اجازه براندون می دانم که شما قدردانی مقالات مانند این با نوشتن مطالب را تایپ کنید. من امیدوارم که برای دیدن بسیاری از مقالات بیشتر شبیه این یکی اینجا در دانشگاه یو سی هابی.
Scrounging برای قطعات ، راه بسیار خوبی برای علاقمندان به جز مقداری پول است. شما می توانید تن از قطعات از دور انداخته الکترونیک و یا بلا استفاده کنید. اما چگونه می توانم تمام آن قسمت را مشخص؟ این مقاله به شما ایده هایی در جایی که برای شروع به من بدهید.
تمرکز بر روی اجزای مشترک از طریق حفره علاقمندان قابل استفاده مجدد می شود خواهد شد به احتمال زیاد به صرفه جویی کردن و استفاده مجدد.
بدیهی است ، این است که به هیچ وجه لیست کامل هستند ، راه را برای بسیاری از قطعات مختلف الکترونیکی برای قرار دادن به راهنمای سریع وجود دارد ، اما شاید این کار به شما ایده هایی را برای محدود کردن جستجوی خود را در جزء دشوار است.


مقاومت یکی از اجزای سازنده ترین مورد استفاده در یک مدار است. بسیاری از آنها رنگی است ، اما بعضی از آنها ارزش خود را در اهم و تحمل خود را چاپ شده بر روی آنها. برای تشخیص ارزش ها ، شما می توانید از دستیار الکترونیک نرم افزار های موجود در الکترونیک رایگان هابی مقاله در اینجا بر روی یو سی نرم افزار سرگرمی ، و یا پیدا کردن یکی از ابزار های بسیاری آنلاین. تعداد کمی از آنها را می توان در http://www.electronics2000.co.uk/ در بخش ماشین حساب در بر داشت. مولتی است که می تواند مقاومت بررسی همچنین می تواند مفید واقع خواهد شد ، فراهم کردن مقاومت در حال حاضر از هیئت مدیره حذف (اندازه گیری آن در حالی که هنوز می توانند در نتایج نادرست را soldered ، به دلیل ارتباط با بقیه از مدار). آنها معمولا با "R" در مدار مشخص شده اند.


Potentiometers مقاومت متغیر هستند. آنها به طور معمول باید ارزش آنها مشخص شده بر روی آنها ، به طور معمول با حداکثر ارزش افزوده در اهم مشخص شده اند. کوچکتر trimpots ممکن است کد 3 رقمی که 2 رقم اول و مهم هستند ، استفاده و 3 است چند برابر (در واقع تعداد 0 پس از 2 رقم اول). به عنوان مثال ، کد 104 = 10 0 توسط چهار 's= 100000 = 100K اهم اهم قرار دارد. آنها همچنین ممکن است یک کد نامه بر روی آنها نشان می دهد مخروطی (که چگونه تغییرات مقاومت در ارتباط با چقدر پتانسیومتر روشن باشد) داشته باشد. آنها معمولا با "VR" در مدار مشخص شده اند.


خازن ها نیز بسیار معمول استفاده می شود. بسیاری از ارزش های خود را بر روی آنها چاپ شده ، برخی از آنها با کد 3 - رقمی مشخص شده ، و چند رنگی. همین منابع ذکر شده در بالا برای مقاومت نیز می تواند کمک به ارزش خازن شناسایی شما خواهد شد. آنها معمولا با "C" در مدار مشخص شده اند.


سلف ، همچنین به نام کویل ، می تواند یک کمی سخت تر برای فهمیدن ارزش های خود. اگر آنها رنگی ، منابع ذکر شده برای مقاومت می تواند کمک کند ، در غیر این صورت یک متر خوب است که می تواند اندازه گیری اندوکتانس مورد نیاز خواهند بود. آنها معمولا با "L" در مدار مشخص شده اند.


کریستال اسیلاتورهای و نیز نسبتا آسان به توسط چشم را تشخیص دهد. بسیاری از آنها به وضوح با فرکانس عامل خود را چاپ شده بر روی آنها مشخص شده اند. آنها معمولا با "X" و یا "Y" در مدار مشخص شده اند.


رله به طور نمونه در پلاستیکی محصور در خشکی ، و بسیاری از آنها مشخصات خود را در آنها چاپ شده است. آنها معمولا با "K" در مدار مشخص شده اند.


ترانسفورماتور معمولا خیلی آسان به با چشمت شناسایی ، و بسیاری از آنها مشخصات خود را در آنها چاپ شده است. آنها معمولا با "T" در مدار مشخص شده اند.


باتری ها نیز بسیار آسان به شناسایی ، و به خوبی خود را با مشخصات مشخص شده اند.


فیوز را می توان آسان به شناسایی ، و معمولا دارای ولتاژ و شدت جریان برق رتبه ها مشخص شده بر روی آنها.


نیمه هادی مانند دیودها (معمولا با "D" مشخص شده در مدار).


ترانزیستور (معمولا با "Q" در مدار مشخص شده)


پل رکتیفایر (معمولا با : "BR" در مدار مشخص شده)


(typically marked with an “U” or “IC” on a circuit board)
مدارهای مجتمع ، (معمولا با "U" یا "IC" در مدار مشخص شده) می تواند کار کمی بیشتر به شکل از آنچه آنها می کنند. بسیاری از انواع مختلف بسته بندی می تواند همان ، به طوری که آنها همه می توانند تنها با خود به نظر می رسد قابل شناسایی نباشد استفاده کنید. در اغلب موارد اطلاعات مورد نیاز در datasheet دستگاه را در بر داشت. datasheet سند حاوی مشخصات دستگاه و در بسیاری از مدارات به عنوان مثال ، پیوند به برنامه یادداشت ها عبارتند از ، و دیگر اطلاعات با ارزش است. آنها معمولا در فرمت PDF . اگر شما یک فایل PDF قبل از استفاده نکرده ام ، شما خواننده PDF برای باز کردن آن نیاز دارند.

نوشته شده چهارشنبه 13 دی‌ماه سال 1391 ساعت 08:42 ق.ظ توسط محسن رضایی نظر بازدید کنندگان (0)???? ???? ????? ???? ??? ??


?? ????? ??????

?? ???? ?? ????

Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
کد جستجوگر گوگل
Mohsen Rezaei

Create Your Badge

downlode & code